Skip to main content

podujatie Blue Dot COMIN
Čo ste urobili Rusom? TV FILM S AUTORSKOU DISKUSIOU

2024-02-27-comin-co-ste-urobili-rusom
Kategória:
komunitné podujatie
Dates
27. február 2024 09:00 - 11:30
Miesto konania:
1473/5, Cintorínska, Staré Mesto, Nitra, okres Nitra, Nitriansky kraj, Západné Slovensko, 949 01, Slovensko

Podujatie je vhodné len pre dospelých. Podujatie je Ukrajincom aj Slovákom.

Pozývame vás na premietanie filmu Čo ste urobili Rusom? a diskusiu s jeho autormi. Začiatok premietania filmu bude v priestoroch Blue Dot COMIN 27.2.2024 od 9:00 hodine. 

Počet miest je obmedzený, prihláste sa preto na e-mailovej adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Запрошуємо на показ фільму "Що ви зробили з росіянами? та дискусію з його авторами. Показ фільму розпочнеться у Blue Dot COMIN 27.2.2024 о 9:00 ранку.

Кількість місць обмежена, тому, будь ласка, реєструйтеся за посиланням Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

UPÚTAVKA K FILMU

POPIS FILMU

Dokumentárny film Michala Fuliera a Jany Bučka Kovalčíkovej zachytáva každodennú realitu ukrajinského národa a ľudí, ktorí sú vo vojnovej krajine odkázaní na pomoc druhých. „Čo ste urobili Rusom?” Pýtame sa bezbranných ľudí, ktorí prišli o všetko. Príbehy o tom, kde končí humanitárna pomoc zo Slovenska, a kde začína každodenný boj o život na Ukrajine. Depaul Slovensko je nezisková organizácia, ktorá pomáha ľuďom bez domova no po vypuknutí vojny na Ukrajine rozšírili svoju službu i o humanitárnu pomoc. Každý týždeň odchádza zo Slovenska na Ukrajinu 5 kamiónov s materiálnou pomocou, ktorá sa tam vďaka pátrovi Vitalimu rozdistribuuje od Kyjeva až po charkovskú, odeskú či mykolajivskú oblasť. Do miest, kde žijú tisíce vysídlených ľudí, ale i do miest, kde ľudia žijú vo svojich zničených domovoch. Svet obleteli obrázky Buče, Mariupolu či Iziumu, ale takýchto miest je na Ukrajine tisíce. Množstvo trosiek a zničených životov… (RTVS)

DOKUMENTÁRNY FILM

Slovensko, 2023, 90 min
Réžia: Michal Fulier, Jana Bučka Kovalčíková
Scenár: Michal Fulier, Jana Bučka Kovalčíková
Kamera: Michal Fulier
Hudba: Tomáš Balák

DISKUSIA K FILMU

Po premietnutí filmu bude nasledovať diskusia s jeho autormi, Michalom Fulierom a Janou Bučka Kovalčíkovou

 
 

Všetky termíny:

  • 27. február 2024 09:00 - 11:30
top