Skip to main content

Hniezdo ďaleko od domova

| COMIN | aktuality
536 videní

Dokumentárny film o živote štyroch ukrajinských odídencov

Dokumentárny film o ľuďoch z Ukrajiny, ktorí si po vypuknutí vojny hľadajú svoje miesto na Slovensku, ukazuje dôležitosť podpory pri ich integrácii do našej spoločnosti.

▶️ Aké je to odísť nútene zo svojej krajiny, svojho domova a začať žiť v cudzom prostredí, kde nikomu nerozumiete a nikoho nepoznáte? Takýto osud postretol tisíce ľudí z Ukrajiny 🇺🇦, ktorí v dôsledku vojny museli odísť do iných štátov, mnohí aj k nám na Slovensko 🇸🇰. O tom, aké to je, ako sa cítili, ako sa majú dnes a ako si zvykli na život u nás, si môžete pozrieť v dokumentárnom filme, ktorý vznikol v spolupráci s RTVS a UNICEF Slovensko.

▶️ Dokument bol odvysielaný na RTVS 2 v sobotu 23. marca a volá sa „Hniezdo ďaleko od domova“. Rozpráva 4️⃣ príbehy ukrajinských odídencov, ktorí našli dočasný alebo nový domov na Slovensku. Dozviete sa životný príbeh sociálnej poradkyne Mariny v Košiciach, tínedžera Romana v Nitre, učiteľky Eleny s rodinou v Bratislave a študentky Hanny, ktorá sa stará o brata v Michalovciach. V dokumente sa objavili aj naši kolegovia z 🔵 Blue Dot centier, ktorí im pri ceste v integrácii pomohli a aj naďalej pomáhajú.

▶️ Príbehy týchto statočných ľudí ukazujú, aké je dôležité pomáhať a podporovať pri ich integrácii, ale sú aj dôkazom ich sily a odhodlania vybudovať si v cudzej krajine nový domov a stať sa jej plnohodnotnou súčasťou.


zdroj informácií: Slovenská humanitná rada / Slovak Humanitarian Council
použité fotografie: výstrižky z dokumentu

Dokument so slovenskými titulkami si môžete pozrieť tu... Celý dokument si môžete pozrieť aj nižšie s anglickými titulkami.

 
top