Skip to main content

Program podpory pedagogických a odborných zamestnancov

| COMIN | aktuality
743 videní

Migračné informačné centrum IOM

Migračné informačné centrum IOM. Poskytuje bezplatné poradenstvo a služby pre cudzincov.


V nadväznosti na úspešný program na podporu jazykového vzdelávania, ktorý bol organizovaný NIVAM (Národný inštitút vzdelávania a mládeže), SAV (Slovenská akadémia vied) a UNICEF v roku 2023, Migračné informačné centrum IOM v rámci Plánu obnovy a odolnosti rozširuje program, ktorý bude pokračovať v podpore zahraničných pedagógov pri integrácii do slovenských škôl.

Program pomoci Migračného informačného centra IOM ponúka možnosti, ako je úhrada nákladov na uznanie vzdelania, bezplatné kurzy slovenského jazyka na úrovni B2, prípravné kurzy na skúšku zo štátneho jazyka a úhrada poplatkov za skúšku zo štátneho jazyka.

Uchádzači by mali mať vysokoškolské vzdelanie pedagogického smeru získané v zahraničí, vek minimálne 18 rokov a platné povolenie na pobyt na Slovensku.

Ak sa chcete prihlásiť, stačí vyplniť krátky formulár a absolvovať vstupný test. Prijatie sa uskutoční na základe výsledkov testu a vyhodnotenia prihlášky.

Formulár prihlášky nájdete na nasledujúcom odkaze:

https://www.mic.iom.sk/sk/socialne-veci/vzdelavanie/844-program-podpory-pedagogickych-a-odbornych-zamestnancov.html

Prihlášku odošlite do 22. marca 2024, do konca pracovného dňa.

Kapacita programu je obmedzená na 60 miest.

V prípade akýchkoľvek otázok alebo potreby ďalších informácií neváhajte kontaktovať Migračné informačné centrum IOM na adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 
top