Skip to main content

Srdce na dlani má aj Svitlana

| Niki | aktuality
322 videní

V nitrianskej Synagóge sa včera udeľovali ocenenia pre dobrovoľníkov. Medzi laureátmi je aj Ukrajinka, ktorá sa angažuje v OZ Mareena.

Nitrianske centrum dobrovoľníctva už dlhodobo oceňuje prácu tých, ktorým nezáleží na finančných odmenách. Dobrovoľníčkou v oblasti kultúry a umenia sa za rok 2023 stala Svitlana Bondarenko, ktorú nominovalo OZ Mareena. Tam sa najviac realizuje pri organizácii rôznych kultúrnych podujatí. Na jej popud sa uskutočnil Deň Ivana Kupalu. Kolegovia tvrdia, že má skvelé organizačné schopnosti.

Organizuje, ponúka pomoc

Svitlana rada a často komunikuje s ukrajinskými odídencami na rôznych akciách. Osloví ich a zisťuje, v čom by potrebovali pomôcť. Či už ide o rady v sociálnej oblasti, alebo pri zorientovaní sa v ponuke organizácií, ktoré sú tu pre Ukrajincov, žijúcich na Slovensku. Obrátila sa na ňu napríklad mamička, ktorá nevedela, čo má robiť s dieťaťom, ktoré malo vysokú teplotu. Svitlana ju nasmerovala na pohotovosť, keďže zdravotná starostlivosť u nás funguje inak ako na Ukrajine. Podľa OZ Mareena, ktoré ju na ocenenie nominovalo, práve komunikácia je pre ľudí v ťažkých životných situáciách nesmierne dôležitá a Svitlana je toho dôkazom.

 

 
top