sluzby_new

Miesto prvého kontaktu

Miesto prvého kontaktu je určené pre cudzincov pracujúcich a študujúcich v Nitre a občanov mesta Nitra. Poskytuje služby v priestoroch komunitného centra OZ Pokoj a dobro na Samovej ul. 4 v Nitre. Cudzinci tu získajú všetky základné informácie potrebné pre ich pobyt v meste Nitra. Miesto prvého kontaktu môžu navštíviť cudzinci žijúci v Nitre aj v prípade otázok a problémov týkajúcich sa ich pobytu na Slovensku, zároveň slúži aj občanom mesta Nitra na nahlasovanie problémov týkajúcich sa spolužitia s cudzincami v meste.

Vchod do miesta prvého kontaktu je zo zadnej strany od Horného Palánku.

Otváracie hodiny:

UT: 09:00 – 11:00, 12:00-15:00
PIA:  09:00 – 12:00

Telefón: 0940529727

Mimo otváracích hodín Miesta prvého kontaktu je k dispozícii kontaktný formulár, ktorý môžete využiť na zaslanie svojej požiadavky.

Utorok: 9.00 – 11:00
Utorok: 12:00-15:00
Piatok: 9:00 – 12:00
SO-NE: zatvorené

Jazykové interkulturálne kurzy pre cudzincov

Jazykové kurzy slovenského jazyka sú určené pre cudzincov žijúcich (pracujúcich a študujúcich) v meste Nitra. Každý jazykový kurz je organizovaný pre cieľovú skupinu 20 cudzincov v rozsahu 20 lekcií po 60 minút. Kurzy sú zamerané na praktickú výučbu jazyka a sú spojené s interkultúrnym učením a orientáciou v meste Nitra. Kurzy sú bezplatné.

 

Jazykový kurz 1

6.10.2019 – 13.12.2019

Kurz sa uskutoční dvakrát do týždňa (utorok a piatok) od 16.00 hod. do 17.00 hod. na adrese: Krajské osvetové stredisko, Fatranská 3, 949 01 Nitra (1. poschodie, zelená zasadačka).

Kurzy zabezpečuje OZ Mareena.

Integračné voľnočasové / dobrovoľnícke programy pre cudzincov

Integračné voľnočasové/dobrovoľnícke programy pre cudzincov organizuje  Nitrianska komunitná nadácia v spolupráci so štyrmi partnerskými neziskovými organizáciami v Nitre.

Každá z organizácií vytvorí  bezplatný trojmesačný voľnočasový/dobrovoľnícky program, ktorý pomôže cudzincom žijúcim v našom meste lepšie spoznať kultúru a spoločenský  kontext života našej komunity a nadviazať nové osobné kontakty a priateľstvá s cieľom ich lepšej sociálnej inklúzie.

Organizácie, ktoré budú programy zabezpečovať a obsahová náplň programov budú pripravené do konca rok 2019. Realizácia programov bude prebiehať od januára 2020.

Nenašli ste čo ste hľadali ? 

Meno
Field is required!
Field is required!
Priezvisko
Field is required!
Field is required!
Email
Field is required!
Field is required!
Telefónne číslo
Field is required!
Field is required!
tešíme sa na vaše otázky
Field is required!
Field is required!
Field is required!
Field is required!