Miesto prvého kontaktu

Miesto prvého kontaktu je určené pre cudzincov pracujúcich a študujúcich v Nitre a občanov mesta Nitra. Poskytuje služby v priestoroch Klientskeho centra na prízemí Mestského úradu v Nitre, Štefánikova tr. 60, Nitra . Cudzinci tu získajú všetky základné informácie potrebné pre ich pobyt. Miesto prvého kontaktu zároveň slúži aj občanom mesta Nitra na nahlasovanie problémov týkajúcich sa spolužitia s cudzincami v meste.

Otváracie hodiny:

utorok 09:00 – 11:00, 12:00-15:00
piatok  09:00 – 12:00

Telefón: 0940529727

Mimo otváracích hodín Miesta prvého kontaktu je k dispozícii kontaktný formulár,  ktorý môžete využiť na zaslanie svojej požiadavky.

Utorok: 9.00 – 11:00
Utorok: 12:00-15:00
Piatok: 9:00 – 12:00
SO-NE: zatvorené
Mareena-logo-web

Jazykové interkulturálne kurzy pre cudzincov

Jazykové kurzy slovenského jazyka sú určené pre cudzincov žijúcich (pracujúcich a študujúcich) v meste Nitra. Každý jazykový kurz je organizovaný pre cieľovú skupinu 15 cudzincov v rozsahu 20 lekcií po 60 minút. Kurzy sú zamerané na praktickú výučbu jazyka a sú spojené s interkultúrnym učením a orientáciou v meste Nitra. Kurzy sú bezplatné.

 

PRIPRAVUJEME: Kurz slovenského jazyka pre začiatočníkov v NITRE / jar 2020

Kurz konverzácií v slovenskom jazyku pre začiatočníkov bude trvať 10 týždňov a bude prebiehať dvakrát týždenne.

Podmienkou účasti je absolvovanie vstupného testu.

Kurz je bezplatný. 

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať na adrese miriama.boselova@mareena.sk.

Organizátor kurzu: OZ MAREENA

Integračné voľnočasové / dobrovoľnícke programy pre cudzincov

Integračné voľnočasové/dobrovoľnícke programy pre cudzincov organizuje  Nitrianska komunitná nadácia v spolupráci so štyrmi partnerskými neziskovými organizáciami v Nitre.

Každá z organizácií vytvorí  bezplatný trojmesačný voľnočasový/dobrovoľnícky program, ktorý pomôže cudzincom žijúcim v našom meste lepšie spoznať kultúru a spoločenský  kontext života našej komunity a nadviazať nové osobné kontakty a priateľstvá s cieľom ich lepšej sociálnej inklúzie.

Organizácie, ktoré budú programy zabezpečovať a obsahová náplň programov budú pripravené do konca rok 2019. Realizácia programov bude prebiehať od januára 2020.

Nenašli ste čo ste hľadali ?